NAPISZ DO NAS
ZAMÓW WYCENĘ
ZADZWOŃ DO NAS:
+48 795 098 055

Czy izolacja z pianki natryskowej jest bezpieczna?

Efektywność energetyczna stała się istotną kwestią dla właścicieli budynków, zarządców obiektów i wykonawców. Nie tylko starają się sprostać bardziej rygorystycznym kodeksom stanowym i gminnym dotyczącym zrównoważonego rozwoju, ale mają również za zadanie sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na energię ze strony najemców korporacyjnych. Osiągnięcie efektywności energetycznej oznacza również oszczędności w rzeczywistych kosztach operacyjnych, a korporacyjny zrównoważony rozwój ma znaczenie dla najemców.

Czy ocieplenia pianą poliuretanową są odpowiednie?

Osłona budynku wraz z dachem albo przyczynią się, albo ograniczą efektywność energetyczną. Obszary utraty energii mogą wystąpić w wielu punktach konstrukcji, przy czym dach, ściany i sufit działają jak kluczowe czynniki. Istnieją różne opcje materiałów izolacyjnych do nowej budowy lub modernizacji istniejącego budynku i mogą pomóc w osiągnięciu celów w zakresie efektywności energetycznej. Jeden materiał może być wykorzystany zarówno do montażu dachowego, jak i ściennego, i ma zdolność do izolowania, uszczelniania powietrzem i wodą oraz kontrolowania wilgoci w całej obudowie budynku, eliminując potrzebę stosowania wielu materiałów.

house insulating by worker PDT96D9 1024x687 BLOG

Izolacje natryskową pianką poliuretanową (SPF) są stosowane w budynkach komercyjnych jako rozwiązanie z jednego źródła. Jako izolator termiczny SPF może pochwalić się jedną z najwyższych wartości R na cal ze wszystkich dostępnych opcji. Ponieważ materiał tworzy się na miejscu i całkowicie przylega, praktycznie eliminuje pęknięcia i szczeliny, które wyciekają z powietrza. Można go również nakładać w ciągłej warstwie, eliminując większość obwodnic termicznych. Doskonała wydajność termiczna i szczelność powietrzna SPF obniża koszty energii w budynku przez cały okres użytkowania produktu, który przy odpowiedniej konserwacji może wynosić 50 lat lub więcej.

Podczas stosowania w pokryciach dachowych SPF służy podwójnemu celowi jako ochronny materiał pokrycia dachowego i działa jako izolacja termiczna. Skuteczność i wydajność izolacji – w pokryciach dachowych i zewnętrznych – nie jest mierzona tylko jednym czynnikiem, ale raczej poprzez ocenę połączonych czynników dotyczących wycieku powietrza, kontroli wilgoci, zdrowia, bezpieczeństwa, trwałości, komfortu i efektywności energetycznej. Wysokie wyniki SPF we wszystkich kategoriach.

mineral insulation installer YQR3XE6 1024x677 BLOG

Sprawdź ofertę i dowiedz się więcej na temat izolacji natryskowych!

 

Ocieplenia PIANĄ PUR


Ponieważ SPF zapewnia kontrolę temperatury, powietrza i wilgoci, wszechstronny materiał nie tylko utrzymuje temperaturę wewnątrz i obniża koszty energii, ale także chroni budynek przed uszkodzeniem przez wodę i pleśń. SPF wraz z wentylacją mechaniczną kontroluje alergeny i zanieczyszczenia, które mogą dostać się do struktury. Poprawia to jakość i komfort powietrza w pomieszczeniu, czyniąc wnętrze bardziej przyjaznym dla osób cierpiących na alergie.

Lekkie, trwałe rozwiązanie SPF może wzmocnić wytrzymałość konstrukcji. Materiał jest optymalny do stosowania we wszystkich regionach geograficznych i typach klimatu, a także wymaga niewielkiej konserwacji po instalacji. Podobnie jak wiele produktów budowlanych, natryskowa pianka poliuretanowa powinna być zawsze instalowana przez profesjonalnego instalatora przy użyciu odpowiednich technik przenoszenia i instalacji, z zachowaniem i przestrzeganiem wszystkich środków bezpieczeństwa. Zaleca się wybór profesjonalnie certyfikowanego instalatora, który pomoże zapewnić bezpieczne i prawidłowe zainstalowanie materiału, co z kolei zapewni skuteczność SPF w osiąganiu efektywności energetycznej.

© 2018 Purmix
Powered by ClearCode