Pokrycia dachowe z pianki poliuretanowej

Natryskowe pokrycia dachowe z pianki poliuretanowej lub pokrycia dachowe z pianki natryskowej to materiał, który jest natryskiwany jako ciecz, dzięki czemu może stworzyć solidną warstwę na istniejącym dachu. Pokrycia z pianki natryskowej mogą być stosowane do rozwiązywania najtrudniejszych wyzwań w Twoim budynku komercyjnym, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Natryskowa pianka poliuretanowa (SPF) jest ekologiczną opcją dachową dla obiektów handlowych, przemysłowych i produkcyjnych. Natryskowa pianka poliuretanowa, częściej określana jako SPF, jest materiałem natryskiwanym w postaci cieczy, dzięki czemu może rozszerzać się w piankę, tworząc solidną warstwę na istniejącym dachu lub wykorzystać również przy izolacji pianą poliuretanową poddaszy.

Chociaż pokrycia dachowe SPF nie są najbardziej znanym rodzajem pokrycia dachowego, technologia ta istnieje od wczesnych lat 60. XX wieku w obiektach przemysłowych, handlowych i mieszkalnych. System dachowy SPF może być stosowany w każdym klimacie, a przy prawidłowym montażu i konserwacji może trwać ponad 50 lat.

Ile kosztują pokrycia dachowe z pianki natryskowej?


Przedział cen ocieplenia dachu pianą poliuretanową zależy od średniej grubości i konstrukcji budowlanej.

Czynniki wpływające na koszty instalacji dachu obejmują:

  •  rozmiar twojego dachu,
  •  grubość pianki poliuretanowej,
  •  stan istniejącego dachu,
  •  powłoka silikonowa,
  •  dostęp do dachu,
  •  rodzaj gwarancji,
  •  konserwacja.

Jak instaluje się pokrycia dachowe z pianki natryskowej?

Przed rozpoczęciem instalacji należy przygotować istniejący dach (lub podłoże). Zamiast zdejmować istniejący dach, najczęściej przygotowuje się podłoże, usuwając wszelkie zabrudzenia, kurz i zanieczyszczenia. Można to zrobić za pomocą ciśnienia powietrza, odkurzania, a nawet zamiatania.

Pierwszą warstwą nałożoną przez wykonawcę jest pianka poliuretanowa. Piankę tworzy się przez połączenie dwóch płynów (poliol / żywica i izocyjanian) podczas natryskiwania na istniejące podłoże dachowe.

Podczas natryskiwania cieczy na istniejący dach tworzy piankę, która rozszerza się 20-krotnie, tworząc solidną, bezszwową powierzchnię pianki. Gdy pianka się rozszerza, grubość tej warstwy wynosi zwykle od 1 do 1,5 cala. Ponieważ pianka poliuretanowa przylega do najczęstszych powierzchni, można ją zainstalować na dowolnym spadku dachu.

Po ukończeniu warstwy SPF jest ona następnie powlekana warstwą elastomerowej powłoki silikonowej lub akrylowej z osadzonymi granulkami. Ta warstwa ma na ogół grubość od 20 do 30 mil (mil to jedna tysięczna cala – 0,001 cala). Powłoka chroni dach i SPF przed światłem UV, warunkami atmosferycznymi, normalnym zużyciem i zapewnia wymagane parametry odporności ogniowej.

Po zakończeniu instalacji stworzy bezszwowe, trwałe, odporne na wilgoć pokrycie dachowe z pianki odnawialnej. Zobacz inne izolacje natryskowe.