Izolacja z pianki natryskowej

zwana również pianką natryskową, jest alternatywą dla tradycyjnej izolacji budynków, która staje się coraz popularniejsza na dolnym śląsku. Izolacja z pianki natryskowej w Świdnicy jest wszechstronna i może być stosowana do:

 Co to jest izolacja z pianki natryskowej?

Jak sama nazwa wskazuje, izolacja z pianki natryskowej jest płynną pianką, która jest natryskiwana na miejsce i osadza się w warstwie izolacyjnej. Może być stosowany do izolacji dachu, strychu, ścian, podłóg i innych. Jest używana od ponad 30 lat i staje się coraz bardziej popularny, ponieważ jest skutecznym izolatorem i może również zapobiegać wyciekom powietrza.

Do wyboru są dwa rodzaje pianki natryskowej:

  • pianka natryskowa poliuretanowa o zamkniętych komórkach,
  • pianka natryskowa poliuretanowa o otwartych komórkach.

Jeśli izolacja pianki PUR jest odpowiednia dla Twojego domu i budżetu, wybrany rodzaj zależy od tego, co chcesz zrobić. 

Niektóre rodzaje izolacji piankowej są wodoodporne, ale również oddychające, dlatego nadają się do domów w obszarach zagrożonych powodzią. Nadal ważne jest, aby upewnić się, że poddasze jest odpowiednio wentylowane, aby nie powodowało problemów z wilgocią.

Rodzaje izolacji z pianki natryskowej

Istnieją dwa rodzaje izolacji pianą poliuretanową:

  • otwarta komórka,
  • zamknięta komórka.

Oba są zwykle wykonane z poliuretanu i wypełnione pęcherzykami gazu lub powietrza, ale mają różne właściwości podczas wiązania.

Pianka poliuretanowa o zamkniętych komórkach

Pianka w sprayu o zamkniętych komórkach tworzy sztywne ciało stałe, które może pomóc w utrzymaniu struktury nieruchomości, jeśli nie jest ona w najlepszym stanie np. przy izolacji natryskowych dachu. Jest lepszym izolatorem niż pianka natryskowa o otwartych komórkach. Wynika to z tego, że po zestaleniu zawiera wiele oddzielnych kieszeni gazu, które spowalniają przepływ ciepła przez nią. Ale jest to bariera dla wilgoci, więc musisz upewnić się, że Twój pokój lub strych jest dobrze wentylowany, aby zatrzymać gromadzenie się kondensatu.

Pianka poliuretanowa z otwartymi komórkami

Pianka w sprayu z otwartymi komórkami Po ustawieniu pianka w sprayu z otwartymi komórkami jest mniej gęsta – można ją sprasować ręką. Dlatego nie można jej użyć jako wsparcia strukturalnego. Nie jest tak dobrym izolatorem jak pianka o zamkniętych komórkach, więc trzeba zainstalować grubszą warstwę, aby uzyskać ten sam poziom izolacji.

„Pianka w sprayu o otwartych komórkach jest często stosowana jako izolacja akustyczna, ponieważ blokuje i zmniejsza przepływ powietrza. Przepuszcza przez nie wilgoć, więc nie musisz się martwić gromadzeniem się kondensacji.”