Planując izolację poddasza, należy wziąć pod uwagę materiały zapewniające stabilność energetyczną przez dziesięciolecia. Pianka poliuretanowa w pełni spełnia to kryterium, jak żaden inny izolator ciepła. Poznaj zalety i całkowity koszt izolacji termicznej poddasza z pianki o otwartych komórkach.

Izolacja poddasza pianką poliuretanową – duże oszczędności!

Planując izolację poddasza, należy wziąć pod uwagę trwałość materiału i efektywność energetyczną. Otwarta komórka pianka poliuretanowa w pełni spełnia te kryteria. Ze względu na paroprzepuszczalność jest stosowany do izolacji poddaszy budynków, izolacji sufitów i izolacji ścian. Czy wiesz, że zły rodzaj izolacji lub nieprawidłowa izolacja termiczna mogą zwiększyć rachunki za ogrzewanie w zimie nawet o 30%? Piana może przyczynić się do znacznego ogrzewania pomieszczenia do 50% poprzednich kosztów.

Izolacja termiczna poddasza w Świdnicy o powierzchni 150 m2 z warstwą pianki o otwartych komórkach o grubości 20 cm może zapewnić znaczne oszczędności. Izolacja termiczna na poddaszu spełnia nie tylko najwyższe standardy, ale także obniża koszty o kilka procent!

Izolacja poddasza pianką poliuretanową – zalety

Istnieje wiele zalet izolacji z pianki poddasza. Poniżej 6 kluczowych zalet tego izolatora ciepła:

    1. Idealny na zimę i lato

Właściwie ocieplony dom powinien być przytulny zarówno zimą, jak i latem. Piana chroni przed utratą ciepła zimą, a szczelna izolacja zapewnia      komfort latem, zatrzymując chłodniejsze powietrze w budynku.

    2. Bezpieczny w użyciu

Izolacja piankowa nie ma negatywnych skutków zdrowotnych dla gospodarzy, ponieważ nie wytwarza toksyn i dziwnych zapachów.

    3. Opłacalny

Izolacja poddasza z pianką jest bardziej opłacalna niż tradycyjne metody. 5-centymetrowa warstwa pianki o otwartych komórkach wydaje się równa 10-centymetrowej warstwie styropianu. Pozwala to zaoszczędzić miejsce podczas remontu poddasza o niskim suficie.

    4. Paroprzepuszczalny

Przepuszczalność pary pozwala piance wyeliminować kondensację pary wodnej. Wypełnia wszystkie przestrzenie i zapewnia jednolitą, ciągłą warstwę izolacji, więc nie ma mostków termicznych w pomieszczeniach izolowanych tymi materiałami.

   5. Trwały

Piana zachowuje swoje właściwości przez lata. Jest odporny na takie czynniki, jak: ciepło, wilgotność lub okres użytkowania.

    6. Ochrona słuchu

W pomieszczeniach izolowanych pianką nie słychać uciążliwych dźwięków, takich jak głośna muzyka lub tupot deszczu. 10 cm natrysku piany zmniejsza do 55 dB!